Bonifatiuse Gildi keskajahõnguline Võlumaa

Võlumaa 2015

Tere tulemast Bonifatiuse Gildi keskajahõngulisele Võlumaale!

Jõuludele eelnev aeg on ikka täis ootusi ja üllatusi. Selle aja meeleolukaks sisustamiseks ootab Bonifatiuse Gild laste gruppe Bonifatiuse Gildi keskajahõngulisele Võlumaale, omandama uusi teadmisi vanadest tavadest, meisterdama, mängima ja laulma ning maitsma keskaegseid jõulutoite. Võlumaa raames on plaanis pakkuda tegevusi 6 – 12- aastastele külastajatele. Programm on üles ehitatud selliselt, et selle erinevaid osi on võimalik vastavalt registreerurunud grupi vanusele vahetada.

Võlumaa toimub 05. – 16. detsembril 2016. aastal.

Programm kestab orienteeruvalt kolm tundi ja grupi suurus on vähemalt 20 last.
Võtame vastu 2 gruppi päevas. Esimene grupp kell 11:00 – 14:00 ja teine kell 15:00 – 18:00.

Kogu programmi maksumus on 12 eurot lapse kohta.

Majas, mis on kujundatud hubaseks ja keskajahõnguliseks, ootavad külastajaid Gildi Nõid, kes juhib gruppi läbi maja kogu programmi vältel ning ajastutruus riietuses käsitöömeistrid.

Tegevuskava Võlumaal on väga tihe. Võlumaa programm on järgnev:

a) Külastajate tervitamine ja sissekannete tegemine Võlumaa külalisteraamatusse
b) Loitsud nõiakatla ümber;
c) Meisterdamised töötubades;
d) Näitemäng - mängud, müstilised lood keskajast;
e) Keeduse keetmine nõiakatlas;
f) Keskaegsete jõulutoitude maitsmine.

Programm algab nõidusliku ja samal ajal haridusliku loitsimisega nõiakatla ümber, Gildi nõid tutvustab maagilist keskaega. Nõiakatlas keedetakse ürtidest nõiamaiustust ja kõik osalejad saavad käe külge panna ning seda hiljem ka maitsta. Seejärel jagatakse lapsed erinevatesse töötubadesse. Võimalus on meisterdada kaunistatud kalender uueks aastaks, puidust maalitud ja kaunistatud uksesilt, savist värvikirevad helmed, millest valmistatakse käeehe või nõiduslik doomino lauamäng. Lapsed jagatakse erinevatesse töötubadesse läbi mängu ning igaüks saab osaleda talle saatuse tahtel sattunud töötoas.

Kui kõigil on meisterdatud, võtab tegevused üle Gildi nõid, kellega mängitakse, tehakse koos näitemängu ning kuulatakse müstilisi lugusid keskajast ning ajaloolisest Viljandist.
Programm lõpeb keskaegsete toitude maitsmisega. Toitu pakub Gildi maja kohvik Herr Artur. Menüüs on leivakausis serveeritud hernetamp (kartuli-tangupuder hernestega), millele on puistatud hakkliha. Kausi saab pärast ära süüa 🙂 Magustoiduks on karamellikattega kaerahelbepäts ning joogiks tee.
Meie üritus hõlmab ka jõuluaegset heategemist. Võimaldame vähekindlustatud perede lastele osalemist jõulumajas soodushinnaga. Kui Teie lastegrupis on lapsi, kellel ei ole võimalik osaluse eest maksta 12 eurot, siis saame kindlasti omavahel suheldes soodsamas hinnas kokkuleppele.

Soovime pakkuda siirast rõõmu üllatustest, heast piparkoogi-, kaneeli- ja küünlalõhnast ning pisut ka hariduslikku programmi hansaaegse interjööriga majas. Olete oodatud osalema!

Täiendav info:
+372 433 4606
+372 5814 7783
bonifatiusegild@gmail.com

Mõnusat jõuluootust ja kohtumiseni Võlumaal!

Share This: