Kas läheduses on sularahaautomaat?
 • Lähim SEB pangaautomaat asub aadressil Vaksali 2. Lähim Swedbank pangaautomaat asub aadressil Tallinna mnt 7
  Milliseid maksevahendeid saab sündmusel kasutada?
 • Keskaja päevadel saab kaupade ja teenuste eest tasuda enamasti sularahas. Pangakaardiga on võimalik maksta kauplejate juures, kes on ise pangaterminali kaasa võtnud. Samuti on kasutusel Keskaja Päevade münt. Mündi saab iga sündmusele siseneja endale osta sissepääsust. Mündi võib jätta endale mälestuseks või sellega tasuda erinevate teenuste ja kaupade eest vastavalt märgitud punktides.  Igal aastal on münte müügis teatud kogus. 2017. aastal oli münte kokku 800 tükki, 2018. aasta tiraaz on 1500.
  Kas on olemas ligipääs puudega inimesele?
 • Ordulinnuse maapind on suhteliselt tasane, kuid evakuatsioonitee on kruusakattega.
  Kas külalisele on osalemine turvaline, kui Keskaja Päevadel on nii palju mõõkasid?
 • Loomulikult! Keskaja Päevade korraldajad teevad kõik endast oleneva, et tagada külaliste ohutus. Kauplejatel ei ole lubatud müüa pakendamata relvi. Kõik meelelahutajad ja rollimängijad on professionaalid, kes on saanud vajaliku väljaõppe.
  Mul on kodus äge mõõk! Kas ma tohin oma mõõga/oda/kirve kaasa võtta?
 • Palume järgida korraldajate nõudeid, et tagada sündmuse ohutus. Kui Sul tekib ükskõik milliseid küsimusi, siis meie ohutusjuht on valmis neile kõikidele vastama.
  Kas sündmuse alal on olemas esmaabi telk?
 • Jah, esmaabi telk asub Kaevumäel, Priske Põrsa Kõrtsi lähedal.
  Mis juhtub kaotatud lastega?
 • Keskaja Päevad on perekeskne sündmus ja võib juhtuda, et lapsed satuvad omapead jalutama. Kaotatud lapsed viiakse esmaabi telki.
  Ma tean, et keskajal ei olnud WC-sid, kas need on sündmusel ikka olemas?
 • On olemas asju, ilma milleta me käesoleval sajandil hakkama ei saa. Tualetid ja kätepesu kohad on sündmuse territooriumil tähistatud kohtades.
  Kas sündmuse alalt alkoholi saab osta?
 • Keskaja Päevad ei oleks keskaegsed, kui sealt puuduksid mõdu ja siider! Võimalik on osta ka veini, õlut ja klaretti. Akloholi saab osta Priske Põrsa Kõrtisist, mis asub Sündmuse südames. Pane tähele: ISE SÜNDMUSE ALALE ALKOHOLI TOOMINE ON KEELATUD!
  Kas süüa saab osta?
 • Oh jaa! Keskaja Päevadelt on võimalik saada mitmesuguseid erinevaid keskaegseid toiduelamusi! Sul on võimalik proovida keskaegseid hõrgutisi, alustades korralikust leivakäärust kuni lihakäntsakateni välja! Samuti on lubatud sündmuse territooriumile siseneda enda pidusöögiga! Tähelepanu! Palume mitte kaasa tuua klaaspudeleid!
  Kas külastajatele on paigutatud istekohad?
 • Suurem osa istekohtadest on paigutatud Priske Põrsa Kõrtsi ümbrusesse ja Kaevumäe lava juurse. Soovi korral võite kaasa võtta enda kokkupandava tooli,  istumisaluse või piknikuteki.
  Mis saab, kui õhtul on Eestile tavapärane jahe ilm?
 • Keskajal olid väga moes erinevad keebid ja ülevisked. Et võimalik Eestimaa jahe suveõhtu Teie meeleolu ei rikuks, soovitame kaasa varuda erinevaid vahendeid tujurikkuja vastu! Keebid, ülevisked, sõbad ja muu tasub kaasa võtta! 🙂
  Mul ei ole keskaegset kostüümi, aga tahan saada täielikku keskaegset elamust. Kas kostüümi saab laenutada?
 • Tõepoolest, olete teretulnud armuma keskaega ja sukelduma sellesse tõelise rüütli, aadlipreili, munga, talupoja või kullassepana! Kostüümi on võimalik enne sündmust laenutada Bonifatiuse Gildist (Väike-Turu 8)või kostüümilaenutusest (Lossi 17).
  Kas ma võin enda lemmiklooma kaasa võtta?
 • Hästi käituvad ja sotsialiseeritud lemmikud on sündmusele oodatud. Kogu vastutust lemmiklooma käitumise eest kannab looma omanik.
  Kuhu saan oma auto parkida, kui tulen Keskaja Päevadele?
 • Kõige lähemad parklad asuvad Viljandi Maavalitsuse ees Vabaduse plats 2 ja Viljandi Spordihoone taga Kaalu tänaval. Viljandi linnas on parkimine tasuta.