Bonifatiuse Gildi keskajahõnguline Võlumaa

Võlumaa 2015

Tere tulemast Bonifatiuse Gildi keskajahõngulisele Võlumaale!

Jõuludele eelnev aeg on ikka täis ootusi ja üllatusi. Selle aja meeleolukaks sisustamiseks ootab Bonifatiuse Gild laste gruppe Bonifatiuse Gildi keskajahõngulisele Võlumaale, omandama uusi teadmisi vanadest tavadest, meisterdama, mängima ja laulma ning maitsma keskaegseid jõulutoite. Võlumaa raames on plaanis pakkuda tegevusi 6 – 11- aastastele külastajatele.

Võlumaa toimub 03. – 14. detsembril 2018. aastal.

Programm kestab orienteeruvalt kolm tundi ja grupi suurus on vähemalt 20 last.
Võtame vastu 2 gruppi päevas. Esimene grupp kell 9:00 – 12:00 ja teine kell 13:00 – 16:00.

Kogu programmi maksumus on 12 eurot lapse kohta.

Majas, mis on kujundatud mõnusaks ja keskajahõnguliseks, ootavad külastajaid Gildi lõbus narr, kes juhib gruppi läbi maja kogu programmi vältel ning ajastutruus riietuses käsitöömeistrid. Narr on pööningul nii kaua külalisi oodanud, et on ootamisest lausa ülemeelikuks ja mänguhimuliseks muutunud! Ta vajab hädasti laste seltsi, et nendega lõbusaid mänge mängida. Narri koduks on Gildi hubane pööning. See naljakas kodu on nii ära peidetud, et keegi ei teagi, et selline salapärane koht üldse olemas on!

Tegevuskava Võlumaal on väga tihe. Võlumaa programm on järgnev:

a) Külastajate tervitamine ja sissekannete tegemine Võlumaa külalisteraamatusse
b) Mägud, mõistatused ja krutskid narriga;
c) Meisterdamised töötubades;
d) Näitemäng - mängud, lõbusad lood keskajast;
e) Keskaegsete jõulutoitude maitsmine.

Programm algab lõbusa ja samal ajal haridusliku külaskäiguga Gildi narri juurde. Narrile meeldib üle kõige maailmas see, kui ta saab olla tähelepanu keskpunktis ja tema lemmiktegevus on lastega mängimine! Loomilikult meeldib talle ka süüa teha ja koos lastega valmistatakse midagi magusat ja maitsvat. Seejärel jagatakse lapsed erinevatesse töötubadesse. Lapsed jagatakse erinevatesse töötubadesse läbi mängu ning igaüks saab osaleda talle saatuse tahtel sattunud töötoas.

Kui kõigil on meisterdatud, võtab tegevused taas üle narr! Mängitakse, tehakse koos näitemängu, otsitakse aardeid ning kuulatakse lõbusaid lugusid keskajast ning ajaloolisest Viljandist.
Programm lõpeb keskaegsete toitude maitsmisega. 

Meie üritus hõlmab ka jõuluaegset heategemist. Võimaldame vähekindlustatud perede lastele osalemist Võlumaal soodushinnaga. Kui Teie lastegrupis on lapsi, kellel ei ole võimalik osaluse eest maksta 12 eurot, siis saame kindlasti omavahel suheldes soodsamas hinnas kokkuleppele.

Soovime pakkuda siirast rõõmu üllatustest, heast jõulu-, kaneeli- ja küünlalõhnast ning pisut ka hariduslikku programmi hansaaegse interjööriga majas. Olete oodatud osalema!

Täiendav info:
+372 433 4606
+372 5814 7783
bonifatiusegild@gmail.com

Mõnusat jõuluootust ja kohtumiseni Võlumaal!

Share This: