Tere tulemast kevadisele avastusretkele Viljandisse!

Maasikatuuri Info

Rõõmus kevad on taas meie poole teel ning peagi on klasse ees ootamas toredad ekskursioonid kaunitesse Eestimaa paikadesse. Viljandis on oma jõud ühendanud Eesti Pärimusmuusika Keskus, Kondase Keskus, Viljandi Muuseum ja Bonifatiuse Gild. Üheskoos korraldatakse 1.-5. klassi lastele hariduslik tuur läbi Viljandi, kus giidi juhendamisel saab avastada Viljandi kultuuripärandit ning nautida meie linnakese kaunist loodust ja rikkalikku ajalugu. Tuur toimub perioodil 13.05–12.06.2024.

Grupi maksumus on 300 eurot. See sisaldab kuni 20 last. Iga järgneva külastaja hind on 15 € inimese kohta. Maksimaalne grupi suurus on 50 last. Kui grupis on rohkem kui 30 last, siis võtab Teid vastu kaks giidi ja grupp jaotatakse kaheks.

Võtame vastu 2 gruppi päevas: Esimene grupp kell 10:30 ja teine kell 14:00. Programm kestab orienteeruvalt kolm tundi.

Ringkäik algab Viljandi vabaduse platsilt, kus gruppi ootab giid.

Programm sisaldab (muutuvas järjekorras):

  • Viljandi Pärimusmuusika Aida külastus - Kohtumine pärimusmuusikuga, tutvus rahvapillidega ning ühine laulumäng Pärimusmuusika Aidas;
  • Kondase Keskuse külastus - Kohtumine kooliõpetaja Paul Kondase maalidega, maasikate meisterdamine. Erilisema "maasikakausi" väljaselgitamine;
  • Viljandi muuseumi külastus - Põnev võimalus panna oma teadmised proovile vanade asjade äratundmises;
  • Bonifatiuse Gild - Tuuri lõpp- või alguspunkt, kus osalejad saavad endale martsipanist maasika meisterdada 🍓
  • Teel olles viivad sammud muidugi ka lossimägedesse ja vanalinna. Seda kõike giidi saatel, kes jalutuskäigul jutustab lugusid ning avab Viljandi aja- ja kultuurilugu.

Meie sündmus hõlmab ka heategemist. Võimaldame vähekindlustatud perede lastele osalemist maasikatuuril soodushinnaga. On võimalik ka täiesti tasuta laps maasikaid noppima tuua ja rõõmust osa saada. Kui Teie lastegrupis on laps, kes rahapuuduse tõttu enamasti klassiekskursioonist ilma jääb, siis ole hea, armas õpetaja ja võta meiega eraldi ühendust. Me saame kindlasti kokkuleppele!

Registreerimine on avatud. Olete väga oodatud osalema!